AUTOREMONT

Korrapärane autohooldus tagab masinale pika eluea ja ohutu sõidu

Miks on vajalik regulaarne autohooldus?

Regulaarne autohooldus on lihtsaim ning kindlaim viis vältimaks ootamatuid autoremondikulusid. Hooldus tagab autole pikema eluea, suurema sõidumugavuse, säästlikkuse ja turvalisuse. Suurte riketega kaasnevad paratamatult suured kulutused – selleks, et neid vältida, tuleks investeerida hooldusesse. Meeles tasub pidada autoomaniku vanasõna “parem alatasa hooldada, kui alatasa remontida”.

Kui sageli peaks autot hooldama?

Alatasa hooldamine ei tähenda, et autot peaks enne igat sõitu või ka korra nädalas hooldama. Soovitatav on järgida autotootja poolt ettenähtud soovitatavat hooldusvälpa, kuid sealjuures tuleb arvestada asjaolu, et meie kliima ja teeolud ei ole hooldusvälba arvutamisel arvestatud keskmisele tihti vastavad.

Seetõttu võib kohalikes tingimustes, nn Eesti keskmist arvesse võttes väita, et optimaalne hooldusvälp on 1 aasta või 15 000 km. Olenevalt sõiduharjumustest, igapäevasest marsruudivalikust ja auto eripäradest võib asjatundlik autojuht omale ise optimaalse hooldusvälba välja töötada. Mõistlik on lähtuda sellest, et pigem võiks hooldada liiga tihti, kui et liiga harva.

Millised tegevused kuuluvad tavalise autohoolduse alla?

Korrapärase hoolduse kavas on alati mootoriõli ning õhu-, õli- ja kütusefiltrite vahetus. Lisaks põhjalik ülevaatus tuvastamaks juba esilekerkinud või ennetades tulevaseid probleeme. Sellise pilguga vaadatakse kindlasti üle veermikudetailid nagu õõtsad, sarniirid, puksid jms, piduridetailid nagu kettad ja klotsid ning pidurivedelik. Lisaks ka erinevad rihmad ja voolikud, mis vahetust võiksid vajada.

Peale töökorras oleku kontrollile on ülevaatuse ja hoolduse eesmärgiks alati ohutu sõidu tagamine. Suurt osa ohtudest on korrapärase hoolduse abil võimalik hõlpsasti ennetada.

BRONEERI AEG