AUTOREMONT

Kuidas valmistada autot suveks ette?

Suvel tahavad kõik veidi paremad välja näha, erandiks pole ka autod. Pimedad õhtud jäävad koos külmade ilmadega sügist ootama ning hoolikas autoomanik vaatab soojemate ilmade saabudes üle ka oma sõiduki välimuse. Kui auto näeb hea välja, onka ta kere suure tõenäosusega heas seisukorras. 

Miks on vajalik auto hooldamine ja kontrollimine?

Meie kliima talv pole sõiduvahendite jaoks kuigi lihtne – lumi, külmad ilmad ja soolatud ning graniiditolmused teed mõjuvad autodele kulutavalt. Seetõttu on eriti oluline korraliku autohügieeni hoidmine ka auto jaoks märksa meeldivamal suveperioodil. See tagab kere pikema kenana püsimise ja aitab ennetada roostepisiku teket.

Kuidas peaks autot suveks ette valmistama?

Suvine ettevalmistus võikski alata masina värvkatte ja keredetailide seisukorra kontrollist. Puuduste tuvastamiseks tuleb see enne korralikult pesta. Eemaldada tuleks ka pigiplekid ning lendrooste. Kontrolli käigus tuvastatud täkked ning kriimud võivad nõuda asjatundjate sekkumist, et ennetada rooste või muude tõsisemate kahjustuste teket.

Mida veel meeles pidada?

Lisaks tuleks üle vaadata tuuleklaasi seisukord. Talvise jääkraapimise vastu ei ole tuuleklaasid immuunsed. Muret võib tuuleklaasi seisukord tekitada aga just kevadsuvise madala õhtupäikesega sõitmisel. Nähtavus võib tavaolukorras nähtamatute väikeste kriimustuste tõttu sellistes oludes olla äärmiselt kehv.

Ära unusta ka rehve

Rehvivahetusel tuleb kriitilise meelega hinnata oma suverehvide seisukorda ja vajadusel vahetada rehvid välja ennetavalt, et vältida ekstra rehvivahetust suvehooaja keskel ning tagada maksimaalne juhitavus. Ei tohi unustada, et suverehvide hea seisukord pole vähem tähtis kui talverehvide oma. Lisaks sellele on rehvidel omadus ka vananeda. Nt väikese läbisõiduga ja seega vähe kulunud, kuid pikalt seisnud või muul moel kasutuses olnud rehvid võivad oma olulisi omadusi kõvasti kaotanud olla.

Meelespea suveauto omanikele

Kui tegemist on suveautoga, mis talv läbi garaažis seisnud, tuleb enne suvehooaega kindlasti läbi viia ka põhjalik täiskontroll, mida teostatakse juba autoremonditöökojas.

BRONEERI AEG